About

Cost
$ $ $ $ $
Difficulty
• • • • •
Time
60h00

enjoy home made lasagna over and over :-)
just something simple as you see.
home made lasagna but instead of normal pans go to the dollar store and you can buy tin pans with lids 3 for a dollar.

make a double or triple batch of lasagna and enjoy some that night and freeze the rest.

1 container can easly feed 2-4 people and cost wise it is way cheaper than store bought frozen junk and tastes way better.

Posted by Joe W. from Phoenix, Arizona, United States • Published See Joe W.'s 9 projects »
PrintEmbed

You Will Need

Joe W. posted this project as a creation without steps

Here are some similar tutorials to help you make this one!

Made this project? Share your version »

Comments

Laura
Laura · Chandler, Arizona, US · 133 projects
Yummy!
Reply